Dacia Logan II – dla kogo ten pojazd będzie najlepszym rozwiązaniem?

Dacia Logan II – dla kogo ten pojazd będzie najlepszym rozwiązaniem?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dacia to marka, która od lat kojarzona jest raczej z dość kiepsko wykonanymi autami dostępnymi jednak w bardzo niskiej cenie. Czy tak faktycznie jest i czy Dacia Logan II może być dla kogoś dobrym wyborem?

Dacia Logan II – co to za auto?

Dacia Logan to zdecydowanie jeden z bardziej udanych projektów w całej historii marki. Jest to auto klasy miejskiej, które najbardziej kojarzone jest z nadwoziem typu sedan. Jednocześnie był to też jeden z pierwszych samochodów opracowanych przez Dacię pod władzą koncernu Renault, który stworzył z niej swoją wschodnioeuropejską dywizję. 

Dacia Logan II, jak sama nazwa wskazuje, to druga odsłona tego udanego samochodu. Debiutowała w 2012 roku i głównymi celami zmiany było odświeżenie tego modelu i uatrakcyjnienie wizualne tego sedana, który wcześniej, krótko mówiąc, nie prezentował się najlepiej. Dacię Logan II produkowano od 2012 do 2020 roku i przez ten czas była dostępna w niezwykle atrakcyjnych cenach. 

Za ile dostępna jest Dacia Logan II na rynku wtórnym?

Oczywiście cena zależy od wielu czynników, takich jak silnik, wiek auta czy też przebieg. Najwięcej egzemplarzy znajdziemy raczej w cenie od 20 do 30 tysięcy złotych, gdyż przez kryzys wartość tych aut nieco wzrosła. Nie są to jednak egzemplarze w złym stanie, a i do 20 tysięcy złotych można kupić zadbaną Dacię Logan II wyposażoną w silnik benzynowy o pojemności 0,9 litra lub nawet większą benzynę 1,2, która potrafiła być oferowana z instalacją LPG nawet w salonach. 

Dla kogo Dacia Logan II może być dobrym wyborem?

Osób, dla których Dacia Logan II może się okazać samochodem wprost idealnym, jest całkiem sporo. Przede wszystkim trzeba jednak pamiętać o kilku kwestiach. Na przykład o tym, że jest to auto głównie do miasta i ruszenie nim w dalszą trasę w więcej niż dwie lub trzy osoby może być uciążliwe, szczególnie jeśli spakuje się sporo bagaży. Dacia Logan potworem w zakresie pakowności po prostu nie jest. 

Nie zapominajmy jednak, że Dacia Logan to przecież auto, które było tworzone z myślą o europejskich ulicach. Tam sprawdza się naprawdę dobrze. Przede wszystkim Dacia Logan II jest oszczędna, szczególnie jeśli postawimy na wersję z LPG. W ten sposób zyskujemy niezwykle atrakcyjne cenowo auto, które pali niewiele, a do tego przecież LPG to paliwo znacznie tańsze od benzyny. Ponadto jednostka napędowa tego auta to dość prosta konstrukcja, której serwisowanie raczej nie powinno być drogie.

Podsumowując, Dacia Logan II to naprawdę solidna propozycja w rozsądnej cenie, która świetnie sprawdzi się w mieście. Auto to nie zaoferuje luksusów, lecz będzie niezawodnym towarzyszem. 

Zdj. główne: Bereczki Domokos/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Elektryczna przyszłość: prezentacja najnowszych modeli samochodów z napędem na prąd
Elektryczna przyszłość: prezentacja najnowszych modeli samochodów z napędem na prąd
Odkryj najnowsze modele samochodów elektrycznych, które zapowiadają rewolucję w przemyśle motoryzacyjnym. Czytaj więcej o technologii, która napędza przyszłość.
Ostatnie wpisy