Jak sfinansować zakup samochodu?

Jak sfinansować zakup samochodu?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Zakup nowego auta oznacza spory wydatek, zwłaszcza gdy chodzi o nowoczesny model z wyższej półki. Nie każdy może sobie pozwolić na pokrycie go z uzbieranych oszczędności, dlatego warto wiedzieć, z jakich opcji finansowania możesz skorzystać. Na rynku jest dostępnych wiele rozwiązań, ale które z nich jest najkorzystniejsze? Podpowiadamy, jak pozyskać środki na zakup wymarzonego samochodu!

Jakie są możliwości sfinansowania zakupu auta?

Ograniczone możliwości finansowe nie są przeszkodą, aby kupić wysokiej klasy auto z nowszego rocznika. Na rynku istnieją bowiem produkty, dzięki którym pozyskasz niezbędne środki na sfinansowanie nowego nabytku. Są one spłacane w ratach, dlatego nie nadwyrężą drastycznie budżetu domowego i pozwolą Ci stopniowo uregulować zobowiązanie. W zależności od formy finansowania, do wyboru masz m.in.:

  • leasing,
  • auto w abonamencie,
  • wynajem długoterminowy,
  • pożyczkę na zakup auta,
  • kredyt gotówkowy,
  • kredyt samochodowy.

Wybór metody finansowania w dużej mierze zależy od Twoich możliwości finansowych i sytuacji osobistej. Największą popularnością cieszą się jednak kredyty samochodowe, gdyż są udzielane na prostych warunkach i można je dopasować do swoich potrzeb. Możesz z nich sfinansować zakup nowego lub używanego auta, a także innych pojazdów mechanicznych, takich jak motocykle, quady czy auta ciężarowe. 

Na co zwracać uwagę przy wyborze kredytu samochodowego?

Obecnie większość banków ma w swojej ofercie kredyty samochodowe udzielane na dogodnych warunkach spłaty. Mogą się od siebie znacznie różnić pod względem parametrów, dlatego zanim zdecydujesz się na wysłanie wniosku, powinieneś przeanalizować szczegóły danej oferty. Standardowy kredyt samochodowy jest udzielany na uproszczonych zasadach, dlatego w wielu przypadkach nie ma nawet konieczności osobistego stawiennictwa w placówce banku. Na co zwracać uwagę, aby wybrać najlepszą ofertę? Uwzględnij m.in.:

  • RRSO,
  • oprocentowanie nominalne,
  • koszty i prowizje,
  • maksymalny okres spłaty,
  • wymagane dokumenty,
  • warunki udzielenia kredytu,
  • rodzaj zabezpieczeń,
  • sposób podpisania umowy.

Warto także sprawdzić w szczegółach oferty, jaki pojazd może zostać sfinansowany z pozyskanych środków. Niektóre banki stosują ograniczenia w postaci maksymalnego wieku auta w dniu spłaty ostatniej raty kredytu. Jeżeli więc zamierzasz zakupić samochód używany, może się okazać, że ze względu na rocznik otrzymasz decyzję odmowną o przyznaniu kredytu lub zostanie Ci zaproponowany krótszy okres spłaty. 

Gdzie wziąć kredyt samochodowy?

Pomocnym narzędziem w znalezieniu najlepszej oferty może się okazać kalkulator kredytów samochodowych, w którym porównasz propozycje od różnych banków. Wystarczy tylko uzupełnić krótki formularz i odpowiedzieć na kilka prostych pytań. Na tej podstawie narzędzie wygeneruje listę ofert, które są zgodne z podanymi przez Ciebie oczekiwaniami. Dzięki temu sprawdzić, który bank jest w stanie Ci zaoferować kredyt na najkorzystniejszych warunkach i jakie wymagania musisz spełnić, aby złożyć wniosek.

Zdjęcie główne: Anthony Shkraba/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak proces produkcji form wtryskowych wpływa na jakość finalnego produktu?
Jak proces produkcji form wtryskowych wpływa na jakość finalnego produktu?
Odkryj, jak techniki wykorzystywane w procesie produkcji form wtryskowych wpływają na końcową jakość produktu. Poruszamy kluczowe aspekty, które pomogą Ci zrozumieć tę kwestię.
Ostatnie wpisy