Uwaga! Zmiana przepisów drogowych od 1 czerwca. Co to oznacza dla zawodowych kierowców?

Uwaga! Zmiana przepisów drogowych od 1 czerwca. Co to oznacza dla zawodowych kierowców?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ostateczny termin wejścia w życie nowelizacji ustawy prawo o ruchu drogowym został wyznaczony na 1 czerwca 2021 roku. To kluczowa data, którą powinien zapamiętać każdy kierowca. Już za dwa tygodnie doczekamy się nowych, legislacyjnych wyzwań między innymi na drogach szybkiego ruchu.

Nowelizacja znajduje się obecnie w niebycie zwanym vacatio legis. Zmieni się to jednak wraz z początkiem czerwca, kiedy to do prawa o ruchu drogowym zostaną wpisane nowe artykuły regulujące zachowanie kierowców oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Zmianą najważniejszą, z punktu widzenia zawodowego kierowcy, jest ta skupiająca się wokół regulacji odstępów na drogach szybkiego ruchu – tj. autostradach i drogach ekspresowych. Według nowych zapisów, od 1 czerwca zostanie wprowadzona zasada regulująca dokładny odstęp między pojazdami poruszającymi się po tego typu drogach. Jak czytamy, minimalny odstęp między kierowcą a poprzedzającym go pojazdem będzie wynosić dokładnie połowę utrzymywanej odległości wyrażonej w metrach. To znaczy, że jadąc z prędkością 90 km/h, kierowca ciężarówki będzie zobowiązany utrzymać 45 metrowy odstęp.

Poza tym, na uwagę zasługują przepisy regulujące pierwszeństwo na pasach. Od 1 czerwca, piesi będą mogli pochwalić się pierwszeństwem nie tylko na samym przejściu, ale także bezpośrednio przed nim.

(Fot. Pixabay)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak bębny napędowe wpływają na efektywność przenośników taśmowych?
Jak bębny napędowe wpływają na efektywność przenośników taśmowych?
Sprawdź, jak bębny napędowe mogą zwiększyć efektywność przenośników taśmowych. Dowiedz się, jak poprawić efektywność i produktywność przenośnika dzięki odpowiednim mechanizmom napędowym.
Ostatnie wpisy